Quarta-feira’, 18/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Zoti ia fshine mekatet besimtarit edhe me ethet e nje nate

Zoti ia fshine mekatet besimtarit edhe me ethet e nje nate

” Zoti ia fshine mekatet besimtarit edhe me ethet e nje nate…!” (Hadith)

Jezid Ibn Mejsere, njeri nga dijetaret qe erdhi pas shokeve te Pejgamberit alejhisSelam, thote:

” Dikush mund te semuret dhe nuk ka vepruar ndonje te mire ndonjehere. Zoti i inspiron ne zemren e tij ne kohen qe vuan, duke i thene: ” Kthehu tek Une, o robi Im !”
Gjate dhimbjeve mund t’i lotojne syte duke shpresuar ne Meshiren e Zotit, keshtu del nga semundja i pastert nga gjunahet.

(Visited 175 times, 1 visits today)