Quinta-feira, 18/8/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Zevendesi i anti islamikut Gert Wilders konvertohet ne musliman

Zevendesi i anti islamikut Gert Wilders konvertohet ne musliman

vandoorn_musliman

Një transformim i jashtëzakonshëm personal dhe politik. Zëvendësi i anti islamit dhe emigrantëve hollandez, Geert Wilders është konvertuar në mysliman. Ai ka thënë se ka qenë retorika anti-islam e partisë e cila e ka bërë që të gërmojë më thellë në fenë e tij të re.

Arnoud van Doorn, 46 vjeç zëvendës kryetar i grupit PVV në Këshillin e qytetit të Hagës, ka bërë publik lajmin në Twitter.  Fillimish me një tëett që ishte gati për fillimin e tij të ri, dhe më pasi në arabisht ai ka shpallur publikisht ndërrimin e besimit.

Van Doorn njihej si një mbështetës besnik i Geert Wilders, i cili e ka përshkruar islamin si një kulturë të vonuar, dhe librin e shenjtë Kuran si një libër fashist./panorama/

(Visited 46 times, 1 visits today)