Domingo, 28/2/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Xhenxhefili është një erëz me shumë dobi  në mesin e erëzave

Xhenxhefili është një erëz me shumë dobi  në mesin e erëzave

Xhenxhefili
Xhenxhefili është një erëz me shumë dobi  në mesin e erëzave. Çaji i xhinxhefilit lehtëson dhimbjen e stomakut, si dhe dhimbjen e kokës, dhimbjet menstruale, artritin dhe dhimbjet e muskujve. Çaji xhenxhefilit dhe shurupi xhinxhefilit mund të jenë një ndihmë e madhe, kur bëhet fjalë për kollitje, madje edhe sulmet e astmës. Çaji i nxehtë i xhenxhefilit ju lejon të merrni frymë më lehtë. Gjithashtu thuhet se është shumë i dobishëm për të ulur presionin e gjakut dhe nivelet e kolesterolit. Xhenxhefilin mund ta përdorni në pije, në gatimet e mishit, por dhe ëmbëlsira. Bëjeni pjesë në dietën tuaj dhe gëzoni të gjitha përfitimet shëndetësore që sjell ai.

(Visited 49 times, 1 visits today)
Top