Segunda-feira, 29/5/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Xhenxhefil dhe mjaltë

Xhenxhefil dhe mjaltë

Xhenxhefil dhe mjaltë


Për të përgatitur xhenxhefil të freskët, vendosni ne vlim 4-6 copa në 2 gota uji për 10 minuta. Për një çaj me xhenxhefil më të athët, shtoni me shumë feta, vlojeni për 20 minuta ose më shumë. Kullojeni dhe shtoni lëngun e 1/2 limoni dhe 1-2 luge mjaltë.
Nese merret pas vaktit te darkës ndihmon tretjen e ushqimit. Shërbehet i ngrohtë ose i ftohtë me mjaltë, i cili punon së bashku me xhenxhefilin per të zbutur fytin e lënduar, qetëson stomakun dhe forcon sistemin imunitar.