Quinta-feira, 9/4/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vuani nga kapsllëku ? – Ja çfarë duhet të bëni …

Vuani nga kapsllëku ? – Ja çfarë duhet të bëni …

Kapsllëku është një simptomë dhe jo një sëmundje.

Ai mund të shkaktohet nga shumë faktorë të ndryshëm. Disa prej shkaqeve më të zakonshme të kapsllëkut janë, ushqimi i dobët, abuzimi me laksativ, shtatzënia, çrregullimet hormonale, hemorroidet etj.

Ilaçi më i mirë që këshillohet për të kuruar këtë simptomë është ai i përbërë prej frutave, pra gjendet në natyrë.kiwifruit-for-constipation

Zgjidhja më e mirë për problemin e kapsllëkut është një përzierje e frytit të kivit me spinaqin. Nëse shtrydhni spinaq dhe kivi, problemi juaj do të zgjidhet për më pak se gjysmë ore.

(Visited 108 times, 1 visits today)
Top