Terça-feira, 7/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vlen me shume se sa ari: Shëroni të gjitha problemet me ndihmën e kësaj barishte!

Vlen me shume se sa ari: Shëroni të gjitha problemet me ndihmën e kësaj barishte!

Kjo barishte mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez …

Ndihmon në infeksionet e traktit urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhja kronike.

Ju mund të pini çaj nga hithëra e thatë çdo ditë ose të bëni vetë përzierjen tuaj medicinale.

Keni nevojë për gjysmë kilogram gjethe të kësaj bime, një limoni, një mollë dhe 250 gram mjaltë.

Përzieni frutat dhe hithrat në një blender, pastaj shtoni mjaltë, dhe përzieni mirë.

Çdo ditë, para mëngjesit dhe darkës, merrni dy lugë të kësaj barishte dhe në një kohë shumë të shkurtër filloni të ndjeheni më mirë.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/

(Visited 761 times, 1 visits today)
Top