Terça-feira, 10/12/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vitamina E

Vitamina E

gruri

Kryesisht vepron ne fushen seksuale.Mungesa e saj shkakton sterilitet tek burrat,ndersa tek femija ne barkun e nenes pengohet zhvillimi dhe femija vdes para se te linde.Mungesa e vit E jep dhe turbullime nervore. Kjo vitamine influencon dhe ne sekrecionin e gjendrave te tjera si te hipofizes,tiroides etj.Gjendet me shumice ne vajin e embrionit te grurit.

(Visited 35 times, 1 visits today)
Top