Quinta-feira, 8/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Vidhen stoli ari nga një shtëpi në Prilep

Vidhen stoli ari nga një shtëpi në Prilep

93D370F64DCC545BD370B6A5003C6666Një hajdut ka vjedhur stoli ari në vlerë prej 200.000 denarësh, gjegjësisht 3.500 euro nga një shtëpi në Prilep, njoftoi MPB-ja. Vjedhja, sipas policisë ka ndodhur natën ndërmjet të dielës dhe të hënës.

Hajduti me një mjet metalik e ka thyer dritaren e shtëpisë që gjendet në rrugën “Bogomilska”, dhe pas kërkimit të shtëpisë, e ka gjetur arin dhe është larguar nga shtëpia. Pas paraqitjes së rastit policia ka bërë hetim dhe punon në zbulimin e autorit të kësaj vjedhjeje. /Portalb