Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

(VIDEO) Evitohet rrahja mes deputetit shqiptar Rexhail Ismaili dhe Bllagoja Stojanovskit

(VIDEO) Evitohet rrahja mes deputetit shqiptar Rexhail Ismaili dhe Bllagoja Stojanovskit

rrahje ne parlament

Projektligji për media po kundërshtohet edhe nga opozita. Deputetët e opozitës maqedonase kanë dorëzuar dhjetëra amendamente për të ndryshuar përmbajtjen e draftit, por shumica e tyre janë hedhur poshtë nga pozita.

 

 

 

Mirëpo, sikur kjo mos të mjaftojë përfaqësuesit e partisë shqiptare në pushtet, BDI’së, kanë qenë të gatshëm të përleshen edhe fizikisht me kundërshtarët e partnerit të tyre të koalicionit, Nikolla Gruevskit. Pasi që kryetari i Komisionit për Transport dhe Postë – Telekomunikacion, Rexhail Ismaili ia dha fjalën ministrit Ivo Ivanovski se pse është pranuar amendamenti, përkundër kundërshtimeve të shumta, ndërsa nuk lejoi të replikojë përfaqësuesin e LSDM’së, Bllagoja Stojanovskin, atmosfera është nxehur dhe ata kanë dal jashtë që të masin forcat fizike. Ndërhyrja e disa kolegëve ka parandaluar rrahjen./Almakos/