Quinta-feira, 22/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vetitë shëruese të temjanit

Vetitë shëruese të temjanit

Vetitë shëruese: Ndihmon memorien dhe aftësinë për të kuptuar, kundra dhimbjeve të barkut, përmirëson të parin, forcon sistemin imunologjik, kundër puçrave të qelbëzuara, kundër dhimbjeve në veshka, kundër infeksioneve të trajtit urinar, rrit imunitetin tek të fëmijët, ndihmon në shërimin e turberkulozës, gjakderdhjes, dhëmbjes së barkut dhe diaresë, ndihmon tretjen e ushqimit, eliminon gazrat, papapengon përhapjen e të thatëve, kundër dobësisë seksuale, ndihmon në uljen e sheqerit në gjak, shëron zërin e ngjirur, është i dobishëm kundër haresës, ndihmon aparatin e frymëmarrjes, kundër vjelljes, forcon stomakun, kundër dhimbejve të kokës dhe reumatizmës, kundra barkëqitjes.

(Visited 209 times, 1 visits today)
Top