Terça-feira, 27/10/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vetitë shëruese të mentas

Vetitë shëruese të mentas

Mente.

Vetitë Shëruese:

Qetëson sistemin nervor.

Ndihmon në largimin e gazërave.

Nxit funksionimin e tëmthit.

Kundër diarresë.

Kundër marramendjes.

Përdorimi: Një lugë caji mente hidhet në një enë ku I shtohet masa e një gote ujë të sapo vluar. Ena mbulohet për 10 minuta, më pas kullohet dhe pihet I ëmbëlsuar me mjaltë. Mund të merren 2-3 filxhanë të tillë gjatë ditës, përdoret deri në normalizimin e plotë të gjendjes.

(Visited 81 times, 1 visits today)
Top