Sexta-feira, 17/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vetitë shëruese të makthit:

Vetitë shëruese të makthit:

makthi

Vetitë shëruese të Makthit:

-Lehtson fytin
– Patron gëlbazën
-Lehtson kollitjen
– Kundër azmës
– Kundër dhimbjeve bronkiale
– Kundër tuberkulozit
– Rregullon aparatin e frymëarrjes
– Pastrues i përgjithshëm i infeksioneve, viruseve dhe mikrobeve
– Eliminon gazrat dhe dhimbjet ne zorrë
– Jep gjallëri dhe freski shëndetsore
– Forcon zemren
– Kundër ulçeres dhe aciditeve në stomak
– Kundër kapsillëkut
– Pastron fishkzën urinare
– Ul sheqerin në gjak
– Ul rezistencën e insulinës te pacientët e butë tip-2 diabetik
– Kundër infeksioneve në gojë dhe fyt
– Shton qumështin tek gjidhënëset
– Rrit madhësinë e gjirit
– Kundër sëmundjeve të temthit
– Hap oreksin
– Shëruesë për femrat që vuajn nga sëmundjet e mitrës
– Shton në masë të madhe oreksin dhe potencen seksuale
– Pastron puçrrat (aknet)
– Kundër reumatizmit
– Përmison lëkuren e that dhe plagët.

(Visited 630 times, 1 visits today)
Tags:
Top