Quarta-feira’, 6/7/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vetitë e panjohura të pastës së dhëmbëve

Vetitë e panjohura të pastës së dhëmbëve

paste

Pasta e dhëmbëve rezulton se është një produkt që ka një ndikim të rëndësishëm në heqjen e njollave në fytyrë. Sipas studimeve pasta ndihmon dhe në largimin e njollavtë e vështira nga rrobat dhe jo vetëm kaq.

Duket si një maskë e çuditshme, por pasta largon edhe puçrrat në fytyrë. Mjafton të vendosni pak pastë në fytyrë, para se të shkoni në shtrat për gjumë. Lëreni të veprojë gjithë natën dhe në mëngjes shpëlajeni mirë fytyrën dhe do t’i shihni rezultatet.

Edhe kur nuk kujdesemi për pajisjet shtëpiake, për njollat në to, një ilaç i mirë është pasta e dhëmbëve. Ajo mundet t’i largojë njollat e errëta nga hekuri, plastika dhe alumini. Te hekuri me ngjyra pas një kohe shfaqen njollat e errëta dhe ato mund t’i largoni lehtë, pra, me pastën për dhëmbë.

(Visited 138 times, 1 visits today)