Terça-feira, 15/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

VAJI I ULLIRIT, DICKA QE NUK DUHET TI MUNGOJ TRYEZES SONE !

VAJI I ULLIRIT, DICKA QE NUK DUHET TI MUNGOJ TRYEZES SONE !

VAJI I ULLIRIT, DICKA QE NUK DUHET TI MUNGOJ TRYEZES SONE !

Studimet e reja tregojnë se vaji i ullirit ndihmon në parandalimin e kancerit të lëkurës, të zorrës, të prostatës dhe të gjirit dhe mbron qelizat e ADN-në nga deformimet, që mund të çojnë në shfaqjen e kancerit. Është më rezistues ndaj temperaturave të larta të gatimit.
Thonjve dhe flokëve u jep fortësi dhe i ruan ato nga thinja e parakohshëm.

Duke qenë i pasur në vitaminë E, ndihmon në mbarëvajtjen e procesit të plakjes dhe, për këtë, është i domosdoshëm për të moshuarit. Mbron stomakun nga ulcera dhe gastriti. Po kështu mbron mëlçinë nga çrregullime dhe infeksione të ndryshme.

(Visited 62 times, 1 visits today)
Top