Terça-feira, 7/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vaji i Suzamit

Vaji i Suzamit

179532_416831425018163_1611900382_n

 

Ky eshte nje vaj “sherues”, sepse ka cilesi unikale. Eshte i mrekullueshem per lekuren.

 

– Perthithet shpejt nga lekura.

– Stimulon rritjen e qelizave te reja.

 

Vaji i suzamit eshte i vecante nga vajrat e tjere, sepse eshte i pasur me minerale (Kalcium, Magnez dhe Fosfor), vitamina (A, B1, B2, B3, and E). Eshte i domosdoshem per organizmin, sidomos tek femijet kur jane nen-peshe, sepse sherben si nje “pilule” vitaminash dhe mineralesh. Nese pihet mund te perzihet me Vaj Lini ose Vaj Ulliri.

 

Perdorime speciale te tij:

 

– Ndihmon ne ushqimin, hidratimin dhe tonifikimin e lekures.

– Parandalon aknet.

– Zbut ekzemat dhe psoriazen.

– Perdoret per lekuren delikate te bebeve. Para se t’i vini pelenat mund t’ia lyeni lekuren me kete vaj, per te shmangur acarimet e mundshme.

– Mbron lekuren nga rrezet e demshme te diellit (filtron 58% te tyre).

– Perdoret per masazhe dhe ka cilesi rigjeneruese

– Sheron gervishtjet siperfaqesore ne lekure.

– Ky vaj ka veti pastruese dhe perdoret per maska ne fytyre.

(Visited 48 times, 1 visits today)
Top