Terça-feira, 20/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vaji i kanellës shëron shumë sëmundje

Vaji i kanellës shëron shumë sëmundje

Kanella historikisht është konsideruar si një bimë magjike që është përdorur edhe për shije edhe për shërim.

Në kohët e lashta ata që kanë pasur kanellë janë konsideruar si njerëz të pasur dhe vlera e saj mund të ketë qenë ekuivalente me ari, njofton Klan Kosova.

Vaji i kanellës më së shumti ka përfitime në zgjerimin e enëve të gjakut.

Por përfitime e tjera janë po ashtu të mëdha:

Ndihmon në shëndetin e zemrës

Përforcues natyror

Përmirëson nivelin e sheqerit në gjak

I mirë për lëkurën, flokët dhe buzët

Ndihmon në humbjen e peshës

Mund të ndihmojë në ulcerat

Lufton parazitet

Lufton infektimet bakteriale

(Visited 250 times, 1 visits today)
Top