Sexta-feira, 29/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vaji i bajameve forcon sistemin imunitar

Vaji i bajameve forcon sistemin imunitar

Vaji i bajameve forcon sistemin imunitar

Vaji i bajameve është i pasur me proteina, vitamina A, B1, B2 dhe B6, si dhe me vitaminën E.

Përpos kësaj, ai përmban edhe tri format themelore të thartirave yndyrore: Omega-3, Omega-6 dhe Omega-9.

Përdorimi i rregullt i tij përmirëson aftësitë intelektuale dhe zgjat jetën, gjithashtu ai ndihmon në tretje, ul nivelin e kolesterolit të keq në gjak, forcon sistemin imunitar, i relakson muskujt e lodhur dhe vepron si analgjetik, pra kundër dhembjeve.

Nëse doni të keni thembra të buta dhe të lëmuara, atëherë vendosni vaj të bajameve në to dhe më pas mbathni çorapë të pambukta.

Po ashtu ky vaj është shumë i mirë edhe për lëkurën pasi që e rigjeneron atë.

Pra, ky është një vaj i shëndetshëm dhe me shumë efekte pozitive për një sërë problemesh shëndetësore.

(Visited 45 times, 1 visits today)
Top