Quarta-feira’, 6/7/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vaj i Lules se Pranveres (Evening Primrose Oil)

Vaj i Lules se Pranveres (Evening Primrose Oil)

12342843_1505349723127733_5432670103262806023_n.png

Vaj i Lules se Pranveres (Evening Primrose Oil)

Perdorim i brendshem: Vaji i lules se pranvares perdoret per problemet e moshes, sindromin premenstrual, simptomat e menopauzes,helmimi nga alkoli,semundjet e zemres, hiperaktivitetin te femijet,pllakat sklerotike,kontrollin e peshes,obezitetin dhe skizofrenine.

Perdorimi i jashtem: Perdoret per ekzemen dhe aknet.
Vaji i lules se pranveres eshte provuar se eshte efektiv ne mjekimin e disave semundjeve te lekures.Ky vaj eshte perdorur qe ne vitin 1930 per trajtimin e ekzemes (kur lekura perflaket dhe shoqerohet me kruatje dhe kore per shkak te alergjive ose acarimeve te tjera).

Doza:
Perdorimi i brendshem:pini nje luge caji te ketij vaji cdo dite per dy jave.Ne rastet neurologjike pini nje luge caji vaj per nje muaj.
Perdorimi i jashtem:Perdorni per lyerje nje here ne dite ne rastet e ekzemes dhe akneve.

(Visited 621 times, 1 visits today)