Quarta-feira’, 29/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Vaj hudhre kundër infeksioneve të veshit, dhe mykut

Vaj hudhre kundër infeksioneve të veshit, dhe mykut

Hudhra është antibiotik natyral dhe është një mëlmesë e mrekullueshme që lufton mykun dhe infeksionet.

Vaji i hudhrës ka gjithashtu veti shumë të forta kundër sëmundjeve të ndryshme

Për të bërë vaj hudhre në kushtet e shtëpisë ju duhet një kavanoz qelqi me kapak.

Përgaditja:

•1 thelbi hudhër të prerë shumë hollë

•1/4 gotë vaj ulliri

Metoda e përgatitjes:

Ngrohni pak vajin në një tigan (mos e nxehni shumë)

Më pas hidheni në kavanoz, shtojini hudhrat e grira imët dhe mbylleni me kapak. Për një rezultat sa më të mirë lëreni këtë vaj për tërë natën dhe përdoreni ditën tjetër. Ky vaj është i mirë për infeksionet e veshit dhe infeksionet e tjera në lëkurë. Po ashtu mund ta përdorni edhe në sallatë.

5c3b1898d06e4643a9199397df7660e2