Domingo, 9/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vaj DAFINE

Vaj DAFINE

Vaj DAFINE

  • Mjekon acarimin e bajameve, laringitet.
    Qarteson zerin
    Qeteson kollen
    Pastron mushkrite
    Vaji nga Dafina është i përshtatshëm për reumatizmat dhe artritin.

Gatim: Ekstrakti dhe vaji esencial i Dafines japin shije në akullore, pasta, karamele, çamçakëz, produkte buke dhe makarona.

Keshille per zbardhjen e dhembeve 

Të zbardhësh dhëmbët me gjethe dafinë
Dhëmbët mund të zbardhen në qoftë se ju përdorni gjethe dafine me lëkurën e tharë të portokallit.
Gjethe dafine mund ta gjeni te” Produkte Natyrale Deshmia”,perbalel Max-it rruges per tek parku i qytetit.

Në një enë hidhni disa fletë dafinë dhe lëkura portokalli të thara dhe shtoni pak ujë. Lërini në ujë për një natë dhe me lëngun e përftuar lyeni dhëmbët dhe lëreni të veprojë për 4 minuta. Në fund lajini dhëmbët me pastë.

(Visited 303 times, 1 visits today)
Top