Quinta-feira, 28/1/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Vaj Aloe Vera (Aloe Vera Oil)

Vaj Aloe Vera (Aloe Vera Oil)

aloe-vera-gel

Vaj Aloe Vera (Aloe Vera Oil)

Perdorimi i jashtem:
1. Eshte efektive ne djegjet e ndryshme me uje te nxehte dhe djegjet nga dielli ne periudhe plazhi.
2. Sheron plaget.Perdoret si pomade per plaget siperfaqesore,duke nxitur mbylljen dhe sherimin e tyre.
3. Ndihmon ne mbylljen dhe zhdukjen e pucrrave,ne mjekimin e psoriasis(semundje e lekures).
4. Ne trajtimin e piklave te lekures.Perzihet me vajin e rrepkes dhe te lakerishtes,dhe ndihmon ne largimin e piklave te lekures.
5. Hyn ne preparatet estetike per zbukurim dhe zbutje te lekures.
6. Ndihmon rrenjet e flokeve duke i gjalleruar dhe i dhene shkelqim.Parandalon carjen e flokut.Perzihet me vajrat e tjere si:vaji i arres se kokosit,vaji bajames se hidhur,vaji Ricinus,dhe vaji i ullirit.
7. Per renien e flokut perzihet me vajin Hilbes dhe perdorim gjalleron rrenjet e flokut dhe i jep force asaj per tu rritur,si dhe parandalon renien.
Perdorim i brendshem:
8. Sherben si laksativ(pastrues),kur perdoret ne sasira te vogla (nje luge)dhe ka efekte pastruese.
Kujdes:
Nuk u jepet grave shtatezena,atyre ne gji dhe te semureve me hemorroide.

(Visited 336 times, 1 visits today)
Top