Terça-feira, 24/11/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Uthulla trajton plagët e jashtme

Uthulla trajton plagët e jashtme

Uthulla trajton plagët e jashtme

Enciklopedia “Martin-Dale Encyclopaedia of Pharmaceuticals 1989” përmend se uthulla ka shumë përdorime të dobishme. Disa prej tyre janë:
1. Trajton helmimin nga substancat alkaline (jo acidike).
2. Ndihmon në uljen e temperaturës.
3. Trajton pickimet e bletëve dhe të kandilit të detit duke aplikuar një përzierje të barabartë kripe dhe uthulle në vendin e pickimit, e cila ul dhimbjet dhe parandalon inflamacionin.

(Visited 85 times, 1 visits today)
Top