Segunda-feira, 10/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ujë të ngrohtë me limon dhe shafran të Indisë: Eliksir i vërtetë i mëngjesit

Ujë të ngrohtë me limon dhe shafran të Indisë: Eliksir i vërtetë i mëngjesit

Gjithkush e di se limoni dhe shafran i indisë janë ushqime shumë të shëndetshme dhe shëruese, ka efekt të pa parë nësë bashkohen këta përbërës, ju nuk mund të merrni asgjë tjetër përveç se një pasuri të vërtetë nga një pije.

Nëse pini ujë dhe limon në stomak bosh, do ta stimulojë sistemin e tretjes dhe do ta përmirësojë aftësinë e trupit për të absorbuar lëndët ushqyese. Absorbimi i dobët i lëndëve ushqyese shkakton shfaqjen e urisë, edhe kur ajo nuk ka nevojë. Ujë i ngrohtë dhe limoni pastrojnë trupin dhe butësisht pastrojnë veshkat dhe mëlçinë nga toksina. Me këtë pije do të keni fillimin më të mirë të ditës.

Në këtë limonadë të ngrohtë ju mund të shtoni shafran të Indisë dhe madje edhe një sheqer diabetik natyror. Shtimi i shafranit të Indisë në ujë të ngrohtë dhe limon nuk ndryshon shijen, dhe punon në mënyrë efektive në çdo pjesë të trupit. Shtimi i erëzave të fuqishme është një nga gjërat më të mira që mund të bëni për shëndetin tuaj.

PËRBËRËSIT E NEVOJSHME:

– Një gotë më të vogël me ujë të ngrohtë
– Një gjysmë limoni
– 1/4 lugë gjelle shafran i Indisë
– Mund të shtoni pak mjaltë në majë të lugës

/Përkthim:http://www.shendeti.xyz/

(Visited 118 times, 1 visits today)
Top