Quarta-feira’, 29/1/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Uje Me Mjalte – Ja Cfare Përfiton Shëndeti Juaj Kur e Pini Esëll

Uje Me Mjalte – Ja Cfare Përfiton Shëndeti Juaj Kur e Pini Esëll

Ndoshta keni dëgjuar se mjalti është njëra nga ushqimet më të shëndetshme në planet, por ndoshta nuk keni dëgjuar për aftësitë shëruese të mjaltit kur e përziejmë me ujë dhe e pini esëll – pra në bark të thatë.

Udhëzimet për Uje Me Mjalte:
Një gotë me ujë të ngrohtë
Një lugë gjelle me mjaltë
Përziej këto dhe kështu do kesh bësh atë pijen magjike Uje me Mjalte e cila:
Pastron mukozën në mushkëri
Është shumë e mirë për bronkit, trajton ftohjet dhe forcon imunitetin.
Parandalon dhe pastron traktin e tretjes nga gjakderdhja dhe parazitët
Në fillim ndoshta do të vëreni fryrje dhe rritje të belit, por mos u bëj merak. Kjo ndodh për shkak se sendimentet fekale bymehen (ajen) dhe bëhen më të buta. Pas asaj fillon procesi i nxjerrjes jashtë
Pastron organizmin dhe zorrët nga depozitat e helmeve
Përmban përbërës antiviral, antifungal dhe antibakterial
Kjo përzierje Uje Me Mjalte është pije e përsosur për kontroll të urinimit gjatë natës. Mjalti absorbon ujin nga veshkat dhe kështu ua lehtëson punën atyre.
Uje Me Mjalte – Si Pihet?
Duhet ta pish në bark (stomak) të thatë në mëngjes për qëllime parandalimi. Pije shpejt!

Mund ta pish këtë pije magjike (Uje Me Mjalte) edhe në mbrëmje atëherë kur ua lehtëson punën veshkave.

Pije të freskët të sapo bërë.

Pirja e kësaj pije ua bënë lëkurën më të lëmuar, më të butë dhe më të shndritshme.

Uji Me Mjalte është kozmetika më e vjetër dhe më efektive që është përdorur deri më sot.

(Visited 112 times, 1 visits today)
Top