Sexta-feira, 31/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Ujë me domate te zeza për humbje peshe

Ujë me domate te zeza për humbje peshe

domate te zeza
Ujë me domate te zeza për humbje peshe

Ujë me domate me të vërtetë është e mirë për shëndetin.
Lajm i mirë është se përveç se ndihmon ne humbjen e peshes , kontribuon në uljen e nivelit të kolesterolit të keq në gjak.
domatja e zeze është i pasur në fibra dhe ndikon ne absorbimin e yndyrës në trup.
Sekreti: Kur e hedhim në ujë ,domatjai lëshon një substancë të quajtur saponin , i cili është përgjegjës për thyerjen e molekulave te yndyrës në trup dhe gjithashtu parandalon thithjen . domatja përmban antioksidantë dhe mund të ndihmojë në luftën kundër celulitit !

Perberesit :
1 domate e zeze mesem
1/2 litër ujëi filtruar
Përgatitja :
Pritini një domaten në feta për një gjysmë litër ujë . Le të thithi brenda natës , rreth 8 orë . Pasi të zgjoheni , pini një gotë me ujë esell .
(gjithashtu copat e domates mund të shfrytëzohen për një supë)
Shkruani procedurën për dy javë , me një interval prej 1 jave.