Segunda-feira, 24/6/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

U rritem..U rritem..

U rritem..
U rritem per te kuptuar se ilaqet nuk jane lengje…
U rritem per te kuptuar se gjyshi im me nuk kthehet ashtu siq na thoshte nena
U rritem per te kuptuar se ka gjera edhe me te frikshme se erresira…
U rritem per te kuptuar se pas qeshjes se nenes fshihen me qindra lote…
U rritem per te kuptuar se pas forces se babait qendrojne qindra semundje…
U rritem per te kuptuar se problemet tona nuk zgjidhen me nje copez embelsire, nje fustan te bukur apo nje qante shkolle…
U rritem per te kuptuar se prinderit tane nuk do te na mbajn gjdohere per dore qe te kalojme rrugen apo tejkalojme sfidat e jetes…
U rritem dhe kuptuam se nuk jemi te vetmit qe u rritem por me neve u rriten edhe prinderit tane…
U rritem dhe kuptuam se prinderit tane i jane afruar udhetimit apo se ata veqse kane udhetuar ( vdekur)…
U rritem shume…
U rritem dhe kuptuam se vrazhdesia e nenes ishte dashuri, qortimi i saj ishte miresi dhe hidherimi i saj ishte butesi…
Cfare bote dhe cfare jete eshte kjo, sa e cuditeshme dhe e pakuptueshme…
U rritem per te mos kuptuar se sa e shkurter eshte jeta.

(Visited 63 times, 1 visits today)
Top