Sexta-feira, 17/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Turqi: Fiton kryetarja e parë me shami nga AKP

Turqi: Fiton kryetarja e parë me shami nga AKP

femer me shami

Kryetari i partisë AK, Mustafa Ulvi Bezirci ka thënë se Fatma Toru fitoi zgjedhjet komunale 2014 në komunën Meram të Konias.

Ajo bëhet kryetarja e parë me shami, sipas rezultateve fillestare të njoftuara nga Bezirci në një deklaratë.

Toru ka lindur në vitin 1972 në Konia dhe u diplomua nga Departamenti i Inxhinierisë në Universitetin Selcuk. Ajo ka punuar si shefe e Transformimit të projektit urban “Caybasi” në komunën e Meram. Fatma Toru është e martuar dhe ka 2 fëmijë.

(Visited 42 times, 1 visits today)
Top