Sábado, 6/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

TURMERIC (shafrani indian)

TURMERIC (shafrani indian)

TURMERIC (shafrani indian)

Turmeric është i njohur si një prej bimëve shëruese më të fuqishme. Eshtë i mirë për dhimbjet në eshtra dhe nyje sepse ka veti anti-inflamatore. Parandalon metastazat që ndodhin në shumë forma të kancerit.

Turmeric është gjithashtu një pastrues natyror i mëlçisë dhe veshkave, përshpejton metabolizmin dhe ndihmon në kontrollimin e peshës. Plus, ai shëron dhe lehtëson simptomat e depresionit, psoriasis, lëkurën e dëmtuar, artritin dhe shumë të tjera.

(Visited 226 times, 1 visits today)
Top