Terça-feira, 5/7/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Trup i shëndoshë për mendje të shëndoshë

Trup i shëndoshë për mendje të shëndoshë

truri

Trup i shëndoshë për mendje të shëndoshë


Ushtrimet trupore, veçanërisht ata aerobike, janë të dobishme për një mendje të shkathët dhe të shëndoshë. Nëse nuk keni mundësi të bëni ushtrime aerobike, lajmi i mirë është se të praktikuarit e një ecjeje mesatare çdo ditë, rezulton në mendje të shëndoshë. Ecja, për shumicën e njerëzve, është mjaft e lehtë për ta praktikuar si një aktivitet i rregullt. Gjithashtu, ngjitja shkallëve, në vend të shfrytëzimit të ashensorit, e stërvit trupin tuaj.

(Visited 211 times, 1 visits today)