Segunda-feira, 26/9/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Trudeau u drejtohet muslimanëve për Ramazan si asnjë politikan tjetër! 

Trudeau u drejtohet muslimanëve për Ramazan si asnjë politikan tjetër! 

 

 

 

Kryeministri Kanadez Justin Trudeau njihet si politikani me i afert dhe i dashur per momentin.

 

Ai ka vendosur qe myslimanet qe jetojne ne Kanada ti nderoj me nje dedikim, ku ua uron Ramazanin dhe u uron miresi ne familje.

 

Trudeau, si asnje politikan tjeter, e fillon fjalimin e tij me Selam Alejkum, dhe e vazhdon duke lartesuar kontributin e myslimaneve kanadez. Kanadaja eshte nder vendet ku te drejtat e myslimaneve respektohen ne plotesi, dhe ku komunitetet jetojne ne qetesi dhe harmoni.

 

 

 

(Visited 85 times, 1 visits today)