Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Tre vajza nga Shkupi kidnapojnë dhe rrahin një të mitur

Tre vajza nga Shkupi kidnapojnë dhe rrahin një të mitur

Policia ka arrestuar B.Gj 28 vjeçare D.Gj 19 dhe K.P 33 vjeçare të dyshuara për maltretimin , kidnapimin dhe rrahjen e një vajze 16 vjeçare nga Shkupi.

vajza kidnapim

Vajza edhe është kërcënuar se do të vritet nëse nuk pranon se ka qenë në lidhje me të dashurit e tyre.

Hetuesit kanë zbuluar se më 28 tetor rreth orës 19, 16 vjeçarja nga Shkupi është kidnapuar në një rrugë të lagjes së Aerodromit.

Tre vajzat nga Shkupi i kanë rënë në kokë me hekur 16 vjeçares dhe e kanë mbajtur të kidnapuar rreth 4 orë.

Më pas vajza është dërguar në një parcelë në Çair tek një shok i 3 shkupjaneve ku kanë vazhduar ta rrahin.

Drama ka vazhduar në banesën e njërit nga të dashurit e tre vajzave, ku ky i fundit ka arritur ta shpëtoj nga duart e tyre dhe e ka dërguar në spital, ndërsa më pas për rastin është njoftuar edhe policia.