Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Trajtimet me anë të bimëve te lodhjes se sistemit nervor

Trajtimet me anë të bimëve te lodhjes se sistemit nervor

Trajtimet me anë të bimëve na ndihmojne për të arritur një stabilitet emocional në këtë botë të ndryshimeve të shpejta. Si tonik nervor shërben ginseng (si çaj, përmirëson aftësinë e trupit për t’u pershtatur ndaj situatave të ndryshme) dhe tërshëra, e cila duhet të jetë pjesë e përdorimit ditor. Si relaksues nervor shërben kamomili, hisopi, livanda, kantarioni, valeriana, te cilat relaksojne muskujt dhe qetësojne nervat, duke krijuar nje ndjesi të mirë. Banjot në vaske me  livandë, rozmarinë ose kamomil ndihmon në lehtësimin e tensionit nervor.