Terça-feira, 20/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Trajtim per forcim memorie

Trajtim per forcim memorie

Xhenxhefili forcon memorjen, mbajtjen permendesh dhe lufton harresen.

Perdorimi: 50 gram xhenxhefil + 50 gram nga rreshira e pemes Boswellia Carterii + 50 gram fare e zeze; i bluan te gjitha imet dhe i perzien mire me 1 kg mjalt blete origjinal.

Nga kjo perzierje merr vetem nje luge te vogel cdo mengjes esell, duke e shoqeruar edhe me farat e pishes apo rrush te thate.

 

(Visited 292 times, 1 visits today)
Top