Terça-feira, 31/1/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Tornadot godasin Teksasin, gjashtë të vdekur

Tornadot godasin Teksasin, gjashtë të vdekur

tornadoDy tornado të fuqishme goditën veriun e Teksasit, duke marrë jetën gjashtë personave dhe duke lënduar shumë të tjerë.

Zyrtarë lokale nuk e përjashtojnë mundësinë që bilanci i vdekjeve të rritet. 14 persona konsiderohen të zhdukur, pas tornados që sherifi Roger Deeds e përshkroi si “një makth të vërtetë”.

“Shtëpia lëvizte e tëra. Ne ishim mbyllur në dollap, po i dëgjonim të gjitha, ishte sikur të aty pranë të kalonte një tren, e tmerrshme”, thonë banorët, transmeton TCH.