Segunda-feira, 17/5/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Top ushqimet e pasura me shumë ujë !

Top ushqimet e pasura me shumë ujë !

top ushqimet
1.Trangulli 96% ujë
2.Shalqiri 96% ujë
3.Marule 96% ujë
4.Selino 95% ujë
5.Domatet 94% ujë
6.Spanaku 92% ujë
7.Brokoli 92% ujë
8.Karrotat 90% ujë
9.Grejpfruti 90% ujë
10.Lakërishte 90% ujë

Konsumoni këto perime dhe pemë të cilat mundësojne një hidratim të duhur duke ulur rrezikun nga infarkti, insulti cerebral ,tromboza si dhe rënia e iminutetit.
Këto ushqime mundësojne detoksikimin e organizmit, regjenerimin e lëkures dhe ruajtjen e shikimit, shërimin e plagëve, stimulimin e sistemit hematopoetik, uljen e rrezikut nga kanceri, hipertensioni, anemia.
konsumoni peme dhe perime per nje jete te shendetshme.

(Visited 365 times, 1 visits today)
Top