Domingo, 7/3/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Toksinat në zorrë janë shkaku i të gjitha sëmundjeve: Pastroni tërësisht trupin! (Recetë)

Toksinat në zorrë janë shkaku i të gjitha sëmundjeve: Pastroni tërësisht trupin! (Recetë)

Kombinimi i duhur i përbërësve jep një rezultat fantastik…

Më shumë se 50 milion njerëz në botë kanë probleme të zorrëve në lidhje me shëndetin e zorrës së trashë.

Përderisa disa nga problemet janë relativisht të vogla, të tilla si puçrra në fytyrë, përgjumje apo dhimbje koke, shumë sëmundje tjera mund të jenë serioze, gjë që përfshijnë colitis, sëmundjen Crohn, sindromin e zorrës nevrike…

Por, ekziston preparat natyral për pastrimin e zorrëve, që mund të ju ndihmojë në detoksifikimin e zorrës së trashë si dhe të përmirësojë shëndetin e përgjithshëm.

Përbërësit:

1 mollë,
1 lugë fara liri,
një lugë gjelle fara chia,
1 lugë mjaltë dhe
1 gotë ujë.
Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit dhe prisni deri sat ë gufojnë apo bymehen farat chia. Pini këtë lëng natyral çdo ditë për pastrim, mundësisht në stomak të zbrazët dhe së shpejti do të shpëtoni nga mbeturinat toksike.

Molla përmban fibra që ndihmojnë në stimulimin e lëvizjes së zorrëve. Fara e lirit përmban fibra, antioksidantë dhe omega-3 acide yndyrore, stimulon absorbimin e materieve ushqyese në zorrë si dhe lufton kundër kancerit të zorrës së trashë.

Farat chia përmbajnë fibra, acide yndyrore omega-3, vitamina dhe materie ushqyese, përmirëson shëndetin e zemrës dhe siguron tretje të mirë të ushqimit. Mjalti ka veti antibakteriale, antifungale, antivirale dhe antiseptike si dhe ofron mbrojtje kundër kancerit të zorrës së trashë./femra.net/

(Visited 206 times, 1 visits today)
Top