Domingo, 16/6/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ti mendon se nuk je i/e bukur?Ti mendon se nuk je i/e bukur?

– Ti mendon se nuk je i/e bukur? Ka njerëz që do dëshironin të ishin të bukur si ti.
– Do më shumë lekë? Ka njerëz që nuk kanë asgjë, as babë as nanë.
– S’ke mjet transporti? Dikush nuk ka as këmbë.
– Ankohesh nga një dhimbje e vogël? Shiko të tjerët që janë të lidhur mbi krevate me vite të tëra.
– Je i/e uritur? Ka fëmijë që po vdesin nga uria.
– Do të shkosh të bësh shopping? Ka njerëz që kërkojnë diçka të veshin dhe të ngrohen.
– Do të vdesësh? Ka njerëz që duan të jetojnë por nuk munden.

Kështu që mos harxho kohën kot duke menduar për gjërat që nuk i ke, sepse është gjithmonë dikush atje jashtë që ka nevojë për atë që ke ti.

 

(Visited 21 times, 1 visits today)
Top