Quarta-feira’, 29/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Tërmet në Fier dhe Vlorë

Tërmet në Fier dhe Vlorë

Instituti Sizmilogjik i Shqipërisë ka njoftuar për një tërmet me magnitudë 4-5 ballë të shkallës riter, i cili ka tronditur sonte rreth orës 20:45 qytetin eFierit dhe të Vlorës.

termet vlore

Sipas këtij instituti, tërmeti ka qenë në epiqendër me intensitet 4-5 ballë Rihter dhe se është ndjerë edhe në Roskovec, Patos e Marinzë të Fierit.

Njoftohet gjithashtu se lëkundje tërmeti ka pasur edhe në fshatin Zharrëz, duke shkaktuar edhe dëme materiale.

Fatmirësisht mësohet se nuk ka pasur asnjë dëm në njerëz.

(Visited 54 times, 1 visits today)
Top