Quarta-feira’, 3/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Terapia me anë të thumbimit të bletëve, e njohur ndryshe si “apiterapia”

Terapia me anë të thumbimit të bletëve, e njohur ndryshe si “apiterapia”

 

Terapia me anë të thumbimit të bletëve, e njohur ndryshe si “apiterapia”, ë’shtë një ndër më të përdorurat në mjekësinë alternative.
Ajo përdor polenin, helmin e bletëve, pelten mbretërore dhe mjaltin për të kuruar disa sëmundje.

Pavarësisht se është proces shumë i dhimbshëm, përfitimet e kësaj terapie janë thuajse magjike.

Ky pickim ka shumë veti shëruese dhe ndihmon në përmirësimin apo zhdukjen e sëmundjeve kronike dhe autoimune, si sklerozën, alergjitë, disa probleme kardiovaskulare, tensionin e lartë të gjakut etj.

(Visited 68 times, 1 visits today)
Top