Segunda-feira, 27/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Tek Ai cdo send eshte me mase te caktuar

Tek Ai cdo send eshte me mase te caktuar

”… Tek Ai cdo send eshte me mase te caktuar. ” (er-Ra’d, 8)

— Allahu ka vendosur ekuiliber per cdo gje. P.sh. nese korja e tokes do te ishte me e trashe se c’eshte tani ne do vdisnim per mungese te Oksigjenit, pasi ate do ta thithte korja. Nese perqindja e Oksigjenit do te ishte me e madhe se c’eshte tani (21%) do te shkaktoheshin zjarre me ferkimin me te vogel.

— Kush eshte valle Ai qe e caktoi perqindjen e Oksigjenit ne toke per 21% dhe nuk e lejon as te shtohet e as te pakesohet?!!