Sexta-feira, 27/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Të rinjtë po ndëgjojnë përralla ne Xhami

Të rinjtë po ndëgjojnë përralla ne Xhami

“Të rinjtë po ndëgjojnë përralla ne Xhami”
Baton Haxhiu, sonte ne: Analiza zgjedhore

O Baton Haxhiu edhe sa kohë do vazhdoshe me shprehë varferine intelektuale dhe ofendimin e Hoxhallarëve dhe Praktikuesve Muslimanë Shqiptarë?! Xhamitë sot i ke te mbushura me studente dhe intelektuale që jam i bindur se secili prej tyre ka lexu dhe lexon më shumë se ju. Këta njerëz nuk po i durojnë Përrallat e juaja dhe te ngjashmëve si ju dhe prandaj po e gjejne veten ne Ligjeratat e Hoxhallarëve të cilët respektojnë Intelektin e tyre dhe ofrojne Teorinë Islame Paqësore e cila po ua flladitë zemrat dhe po ua mbushë mendjen. Me plotë pergjegjesi e them se ky eshte realiteti i shumices se Hoxhallareve dhe Xhamive tek ne.

Hoxhë Husamedin Abazi

(Visited 95 times, 1 visits today)