Terça-feira, 29/9/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Te dashur miqë, familjar, dhe njerez te vullnetit te mire. Kam nje dert familjar per djalin halles time …

Te dashur miqë, familjar, dhe njerez te vullnetit te mire. Kam nje dert familjar per djalin halles time …

Te dashur miqë, familjar, dhe njerez te vullnetit te mire. Kam nje dert familjar per djalin halles time Arlind Leka nga Gjilani rruga Nazmi Hoxha.

Djali halles Arlindi eshte bere prind per here te pare por lindja e femiut eshte me probleme shendetsore. Problemi i femiut te porsa lindur eshte me veshket/bubrekt.

Djali halles ne pamundsi te gjendjes financiare per ti vazhdu sherbimet mjeksore. Ka nevoj per mbeshtetje financiare. Amari vogel ka lind me 29.12.2017 dhe gjindet ne inkupator dializor ne Prishtine.

Ju ftoj te mbeshtetni kete iniciativ per femiun e vogel i cili ka nevoj per dializa intenzive dhe te kushtueshme. Mrenda mundesive te juaja. Spaku edhe me lutje tek Zoti.

Pergjegjes per kete rast ne Kosove/Gjilan eshte vajza e halles dhe djali halles.

KONTO BANKARE. SHIKO FOTO.

Arlind Leka
Aferdita Kqiku
Kosove Gjilan
045-927-714
045-550-797

Ministria perkatese i ka afru 30mi euro. Por na duhen edhe 25mi euro per ta dergu voglushin ne Turqi.

Paraprakisht ju falemderoj personalisht.
Mundesisht kontribo me shperndarjen e kesaj iniciative humanitare.

Arburim Abazi

Image may contain: one or more people, people sleeping, baby and closeup

Image may contain: one or more people

(Visited 37 times, 1 visits today)
Top