Sábado, 6/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Tani per bukurinë dhe shëndetin e këmbëve tuaja ,në mbrojtjen e përbërësve natyral

Tani per bukurinë dhe shëndetin e këmbëve tuaja ,në mbrojtjen e përbërësve natyral

Tani per bukurinë dhe shëndetin e këmbëve tuaja ,në mbrojtjen e përbërësve natyral
Vaj i venave orgjinal nga Dr Ibrahim Gjini Tiran
“VAJ PËR VENA” me shumic dhe pakicë…
(Lëng natyral për kurimin e venave)
Është vlerësuar se më shum se 55% e femrave dhe 25% e meshkujve u zhvillohen sëmundja e venave. Mund të parandaloni këtë sëmundje që të mos perhapet më tej duke përdor Lëngun VenaVarikoze, një përzierje natyrore. Metoda më e mir për luftimin e sëmundjes së venave. Procedura me VenaVarikoze e bën këtë duke përdorur rregullisht një terapi 3 mujorshe për të eleminuar venat e dëmtuara. VenaVarikoze është vlerësuar me një normë mesatare 95% e sukseshme.
Kurimi i venave me këtë përzierje natyrore do të sjell shërimin e venave pa anesetezion, operacion pa dhimbje dhe ka shërim të shpejt pa efekt ansore.
Përbërja:
– Ujë
– Mjalt
– Xhenxhefil
– Uthëll Mollës
– Lemon
– Hudher
Dobitë nga Xhenxhefili:
– Kundër infeksionev.
– Efekteve alergjik dhe antipiretik (për uljen e temperaturs së trupit).
– Kundër gjakderdhjës dhe reumës.
– Ndalon mpiksjen e gjakut.
– Forcon zemrën.
– Parandalo infarktin miokardit.
– Anti-inflamator.
– Eleminon gazrat në aparatin tretës.
– Parandalon sëmundjet e Zemrës.
– Rrit qarkullimin e gjakut.
Dobitë nga hudhra:
– Vaji i hudhrës përmison qarkullimin e gjakut.
– Ulë vjamrat e gjakut.
– Shërben si ilaq për kalsifikimin e arterieve.
– Është Anti-oksidant dhe pastron trupin.
– Ulë sheqerin në përgjithësi e në gjak në veqanti.
– Pastron dhe liron zorrët nga parazitet.
Dobitë nga Limoni:
– Ulë shtypjen e gjakut.
– Ndihmon në tretje.
– Ndalon gjakderdhjen.
– Lufton koleren.
– Largon depresionin.
– Antioksidantë.
Dobitë nga uthulla e Mollës:
– Për zvogëlimin e shtypjes së gjakut dhe kundër dhimbjeve të sinuseve.
– Nërmalizon prostaten.
– Largon Toksinat.
– Largon të gjitha stubtancat e dëmshme.
Dobitë nga Mjalti:
– Mjalti është ilaçi i vetëm për shërimin e të rrahutave të shpejta të zemrës (tahikardia).
– Me përdorimin e mjaltit pastrohet gjaku dhe lehtësohet qarkullimi i tij nëpër trup.
– Duke pirë mjaltin e shkrirë në ujë, të gjitha njollat e zorëve do të zhdukën.
– Nëse mjalti pihet i tretur në ujë të ngrohtë, ndihmon kundër diaresë.
– Mjalti krijon lehtësim të organizmit, ndërsa sheqeri e rëndon atë.
– Mjalti që pihet i nxehtë për 7 minuta përzihet me gjakun, ndërsa i ftohtë për 20 minuta.
– Për anemikët, mjalti është bombë gjaku.
– Mjalti largon ngërçin e nervave.
Përmbatja:
Kalium, Natrium, Magnez, Kalcium, Fosfor ,Sulfur, Hekur, Betakarotinë, Bioflavonoide, Pektin, vitaminat E A B1 82 86
Kujdes..!!
Gjat përdorimit te lëngut VenaVarikoze ndalohet perdorimi i Produktet nga bilmeti dhe mishrat etj…
Vrejtje..!
Ndalohet përdorimi per grat shtatzëna dhe gjidhënse.
Të Ruhet në temperaturën e dhomës dhe larg fëmijëv.
Përdorimi:
çdo mëngjes të pihet nga një gjysem filgjani apo ( 0,25ml ) 3 muj radhazi me pauza paraprake mes muajit 8-10
————————————————————————
Vajin e Venave dhe shumë lloje të vajrave tjera ju mund ti gjeni edhe në:
Bio Shop MEDINA Grand Store- Prishtinë:
+37745810492 (Viber)
Preshevë: +381631523152(viber)
Kumanovë: +38970560207(viber)
Tetovë: +38970600534 (viber)
Shqipëri: +355685629505

(Visited 89 times, 1 visits today)
Top