Terça-feira, 29/9/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

T’a forcojmë imunitetin me mjalt dhe kanellë

T’a forcojmë imunitetin me mjalt dhe kanellë

kanella

SISTEMI IMUNITAR: Përdorimi i përditshëm i mjaltit dhe i pluhurit te kanellës forcon sistemin imun dhe mbron trupin nga bakteret dhe viruset. Shkencëtarët zbuluan se mjalti ka vitamina të ndryshme dhe hekur në sasi të mëdha. Përdorimi i vazhdueshëm i mjaltit forcon qelizat e bardha të gjakut për të luftuar bakteret dhe viruset.

(Visited 103 times, 1 visits today)
Top