Sábado, 13/8/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Supë me xhenxhefil dhe hudhër lufton infeksionet, të ftohtin, gripin dhe sinuzitin

Supë me xhenxhefil dhe hudhër lufton infeksionet, të ftohtin, gripin dhe sinuzitin

Gjatë muajve të ftohtë, duhet të përqendrohemi në më shumë ushqime të freskëta, për të ushqyer dhe ngrohur trupin dhe për të mbështetur funksionin e sistemit imunitar. Në mjekësinë kineze, xhenxhefil është një nga erëza më të zakonshme, për shkak të pronave të ngrohjes. Njerëzit që kanë simptoma ftohjes, duhet të konsumojnë xhenxhefil në formën e tij të freskët, ose të shtoni në feta ose të integruar në ujë të nxehtë, me lëng limoni dhe mjaltë të papërpunuar për të parandaluar ftohjet.

Receta e mëposhtme e supës do t’ju ndihmojë të mbroni veten nga ftohjet e zakonshme dhe gripit dhe të shijoni sezonin e dimrit në shëndetin optimal!

Recetë e supës me xhenxhefil dhe hudhër:

Përbërësit:

1-2 copë xhenxhefil të freskët në feta të holla,
6 filxhan lëng me kocka të pulave,
4 qepë të gjelbërta të prera në copa mesatare,
1-2 thelpinj hudhër.
Kërpudha sipas dëshirës.

Përgatitja:
Në një tenxhere, përzieni hudhër, qepë, feta xhenxhefil, dhe kërpudha dhe shtoni pak lëng kockash. Ziej derisa përbërësit të zbuten, dhe pastaj shtoni pjesën tjetër të supë. Përzieni në vlimit dhe ulni nxehtësinë. pas 20-30 minuta supë nga xhenxhefil-hudhër është gati!
Ju mund ta mbani atë në frigorifer deri në 3-4 ditë.

Supë kockash:
Duhet të zierni kockat për 24 orë, me një lugë gjelle shtoni pak uthull molle, dhe ujë të mjaftueshëm për të mbushur tenxhere dhe t’i mbuloni ato.

Burimi: checkthesethings
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 108 times, 1 visits today)