Domingo, 12/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Supa ‘’antibiotik’’

Supa ‘’antibiotik’’

Përbërësit

5 thelbinjë hudhër
2 luge margarin
2 luge vaj ulliri
2 qepë
1 luge salcë domatesh
6 filgjan supë pule(filgjani 200 ml,leng i zier pule ose nga katrorkat e gatshme)
magdanoz i grire
3 feta te bukes bukë te thekura te prera ne katrora
1 filgjan ajkë e tharte(shmant,pavllake)

Hapat

1
Grijme qepen,hudhren dhe fergojme me vaj ulliri derisa te zbuten paksa,shtojem salcene domates,margarinene zbutur,ajken e tharte dhe ne fund shtojem dhe katrorkat e bukes se thekur.

2
Ne fund shtojme supen e pules,dhe magdanozin e grire imet.

3
Ne ju pengon qepa atehere te gjithe perbersit e supes i pas pergaditjes i bluani ne blender dhe shtoni magdanozin e grire

kuzhinashqiptare.com

(Visited 86 times, 1 visits today)
Top