Sábado, 10/12/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Sulmohen shqiptarët në Strugë

Sulmohen shqiptarët në Strugë

struge

Siç mëson Albtime disa shqiptarë janë sulmuar me gurë dhe mjete të forta nga një grupë të panjohur në fshatin Vranishtë të Strugës.

Disa banorë të Veleshtës të cilët po ktheheshin nga festimet e Zijadin Selës janë sulmuar fizikisht në rrugën kryesore që lidh fshatin Veleshtë me Strugën dhe që kalon në fshatin Vranishtë.

Jo-zyrtarisht mësohet se në përleshjen që ka ndodhur ka edhe të lënduar dhe janë ndërgjuar edhe të shtëna të armëve. /Albtime./kohaislame