Segunda-feira, 20/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Sulm në marinën amerikane, 4 të vdekur

Sulm në marinën amerikane, 4 të vdekur

Së paku katër persona kanë plagosur nga të shtënat në oborrin e marinës amerikane në Uashington, njoftuan zyrtarët lokal dhe mediat. Numri i viktimave u njoftua nga kanali NBC, ndersa po ky burim thote se 12 persona jane plagosur.

amerike sulm

 

Zyrtarët thanë se sulmuesi ishte ende në arrati, dhe se policia kishte hyrë në ndërtesë ku besohet të jetë fshehur revoleja me të cilën u krye sulmi.

 

Zyrtarët e Marinës thanë se disa njerëz kishin pësuar lëndime, dhe se punonjësit e ndërtesës ishin urdhëruar për të qëndruar në vend.

 

Marina tha se të paktën tre të shtëna u qëlluan në ora 08:20 sipas orës lokale në ndërtesën e selisë së Komandës Detare. Rreth 3,000 njerëz punojnë në selinë e Marinës, ndërsa njëri nga të plagosurit është thënë të jetë një oficer i policisë, i cili u qëllua në të dyja këmbët. /mesazhi/