Terça-feira, 23/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Stop dhimbjeve të kyçeve me lëkurë limoniStop dhimbjeve të kyçeve me lëkurë limoni

Stop dhimbjeve të kyçeve me lëkurë limoni

Limoni shërben si një qetësues shumë i mirë i dhimbjeve të kyçeve, lëkura e tij mban mikrobet larg dhe gjethet e tij trajtojnë temperaturën në mënyrë shumë efektive.

Gjatë periudhës së shtatzënisë, kur keni të vjella, këshillohet të konsumoni një pije të përgatitur nga lëngu i limonit dhe uji.
Kjo pije largon të vjellat dhe qetëson stomakun.

Lëkura e limonit është shumë e mirë për qetësimin e dhimbjeve të vazhdueshme të kyçeve.

Ja mënyra se si mund ta përgatisni këtë kurë:

Vendosni lëkurat e limonit në një kavanoz qelqi dhe më pas shtojini vaj ulliri. Mbylleni kavanozin dhe lëreni ashtu për 2 javë. Pasi të ketë kaluar kjo kohë, ai do të jetë gati për përdorim.
Vajin mund ta aplikoni në vendin ku ndjeni shqetësime dhe lëreni ashtu për një natë.

Grijeni pjesën e verdhë të lëkurës së limonit dhe vendoseni në zonën problematike, lëreni atje për 2 orë.
Në mënyrë që kura të ketë sa më shumë efekt, këshillohet që në të dyja metodat e sipërpërmendura të përdoret edhe fasho gjatë vendosjes së masës në vendin ku ndjeni shqetësime.

(Visited 25 times, 1 visits today)
Top