Quarta-feira’, 21/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Soda e bukes cilesohet si armiku i kompanive farmaceutike.

Soda e bukes cilesohet si armiku i kompanive farmaceutike.

Soda e bukes cilesohet si armiku i kompanive farmaceutike.
Kanceri eshte nje acid laktik i cili prodhohet nga mykerat(quhet ndryshe alloksan) dhe jeton ne mjedise ku ka pak oksigjen. Nese keto mjedise do te furnizohen me oksigjen, kanceri do te zhduket.
Cdo njeri do te hezitoje pak kur te mendoje se nje mjekim kaq i lire mund te trajtoje kancerin krahasuar me mjekimet moderne. Soda bikarbonat eshte nje element shume i studiuar dhe jane bere shume kerkime per te, edhe nga onkologet. Ne shume spitale keshillohet te pihet uje me sode buke per te parandaluar problemet me acidoze. Kur soda bikarbonate kombinohet me jone te jodit, magnezium dhe klor, atehere kjo katershe, behet super e forte. Prandaj mund ta shikoni si alternative kete substance kaq te lire dhe kaq te forte!

 

(Visited 980 times, 1 visits today)
Top